Cantherm CWF4B333F3470
CWF4B333F3470 picture photo
Mfg. Part Number
CWF4B333F3470
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 33K OHM 1% PROBE
Datasheet Download
CWF4B333F3470.pdf
Availability of CWF4B333F3470
QUANTITY
CWF4B333F3470 Order Process
Ship out your order
Specifications of CWF4B333F3470
Internal Part NumberEIS-CWF4B333F3470
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package100
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesCWF4
Packaging-
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±1%
B Value Tolerance±2%
B0/50-
B25/503380K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire7.87" (200.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead with Terminal
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWF4B333F3470
Related LinksCWF4B3, CWF4B333F3470 Datasheet, Cantherm Distributor
CWF4B333F3470 Details Description
Related parts for CWF4B333F3470
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.8A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 43UH 353MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf