CW Industries CWN-301-26-0021
CWN-301-26-0021 picture photo
Mfg. Part Number
CWN-301-26-0021
Brief Description
CONN HDR 26PIN GOLD RT ANG PCB
Datasheet Download
CWN-301-26-0021.pdf
Availability of CWN-301-26-0021
QUANTITY
CWN-301-26-0021 Order Process
Ship out your order
Specifications of CWN-301-26-0021
Internal Part NumberEIS-CWN-301-26-0021
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.240" (6.10mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks, Short
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWN-301-26-0021
Related LinksCWN-301, CWN-301-26-0021 Datasheet, CW Industries Distributor
CWN-301-26-0021 Details Description
Related parts for CWN-301-26-0021
RES SMD 6.81KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SHEET POLYESTER 19.1X76.2MM 5/PK datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T/SP12T datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V 5TSOP datasheet.pdf