Vishay/Sprague CWR26HB106KBFA\TR
CWR26HB106KBFA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB106KBFA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB106KBFA\TR.pdf
Availability of CWR26HB106KBFA\TR
QUANTITY
CWR26HB106KBFA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB106KBFA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB106KBFA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB106KBFA\TR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB106KBFA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB106KBFA\TR Details Description
Related parts for CWR26HB106KBFA\TR
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 40-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 18 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCT3250 10.29" 8" FFC W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.14UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf