Vishay/Sprague CWR26HB106MCFA\PR
CWR26HB106MCFA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB106MCFA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB106MCFA\PR.pdf
Availability of CWR26HB106MCFA\PR
QUANTITY
CWR26HB106MCFA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB106MCFA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB106MCFA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB106MCFA\PR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB106MCFA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB106MCFA\PR Details Description
Related parts for CWR26HB106MCFA\PR
CONN EDGECARD 50POS .156 R/A datasheet.pdf
IC QUAD PWR DIST SWITCH 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR IMAGE datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/21/180F 3.2SN BK datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf