Vishay/Sprague CWR26HB106MCFB\PR
CWR26HB106MCFB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB106MCFB\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB106MCFB\PR.pdf
Availability of CWR26HB106MCFB\PR
QUANTITY
CWR26HB106MCFB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB106MCFB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB106MCFB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB106MCFB\PR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB106MCFB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB106MCFB\PR Details Description
Related parts for CWR26HB106MCFB\PR
CONN HEADER 20POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
C/A 62.5/125 RIS SC MTRJ 20M1 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 7POS YELLOW datasheet.pdf
IC FPGA 440 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
JPT KONTAKTSICHERNG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf