Vishay/Sprague CWR26HB107JBHA
CWR26HB107JBHA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB107JBHA
Brief Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HB107JBHA.pdf
Availability of CWR26HB107JBHA
QUANTITY
CWR26HB107JBHA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB107JBHA
Internal Part NumberEIS-CWR26HB107JBHA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB107JBHA
Related LinksCWR26HB, CWR26HB107JBHA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB107JBHA Details Description
Related parts for CWR26HB107JBHA
IDC CABLE - MKS50K/MC50M/MPD50K datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SCR DBL LOSCR 1000V 60A ADDAPAK datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X6S 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 8.5VC DO-13 datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf