Vishay/Sprague CWR26HB107KBHB\PR
CWR26HB107KBHB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB107KBHB\PR
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HB107KBHB\PR.pdf
Availability of CWR26HB107KBHB\PR
QUANTITY
CWR26HB107KBHB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB107KBHB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB107KBHB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB107KBHB\PR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB107KBHB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB107KBHB\PR Details Description
Related parts for CWR26HB107KBHB\PR
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
SWITCH SPST 8 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 515FCBGA datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.030" datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 953 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
BNC RT.ANGLE CRIMP PLUG/RG 316 datasheet.pdf
IC PWR MONITOR 16QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf