Vishay/Sprague CWR26HB107KBHC\PR
CWR26HB107KBHC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB107KBHC\PR
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HB107KBHC\PR.pdf
Availability of CWR26HB107KBHC\PR
QUANTITY
CWR26HB107KBHC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB107KBHC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB107KBHC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB107KBHC\PR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB107KBHC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB107KBHC\PR Details Description
Related parts for CWR26HB107KBHC\PR
IC SWITCH 1X1 5DSBGA datasheet.pdf
IC COMPARATOR LOW PWR 7NS 8-SOIC datasheet.pdf
IC ANLG FRONT END 11MSPS 56-TQFN datasheet.pdf
IC ADC 24-BIT SPI PROGBL 28-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
ETN UNMANAGED SWITCH 4 COPPER, 1 datasheet.pdf
EYEMAX CABLE COLLAR 4X EYEMAX PL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB datasheet.pdf
350 TB SP PL PCB CONNECT datasheet.pdf
STRIPPER datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf