Vishay/Sprague CWR26HB226JBGA
CWR26HB226JBGA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226JBGA
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226JBGA.pdf
Availability of CWR26HB226JBGA
QUANTITY
CWR26HB226JBGA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226JBGA
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226JBGA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226JBGA
Related LinksCWR26HB, CWR26HB226JBGA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226JBGA Details Description
Related parts for CWR26HB226JBGA
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 16-DIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.7V SOT89-3 datasheet.pdf
MODEM V.92 DATA/FAX/VOICE WORLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 3W SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 14.5 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FEMALE CRIMP CONTACT CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf