Vishay/Sprague CWR26HB226JCGA\PR
CWR26HB226JCGA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226JCGA\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226JCGA\PR.pdf
Availability of CWR26HB226JCGA\PR
QUANTITY
CWR26HB226JCGA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226JCGA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226JCGA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226JCGA\PR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226JCGA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226JCGA\PR Details Description
Related parts for CWR26HB226JCGA\PR
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 30POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/SCREW 50POS datasheet.pdf
APPLIANCE OUTLET/CABLE 10A 120 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC PASS FILTER 4CH 8-HUSON datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 120V 15A ITO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf