Vishay/Sprague CWR26HB226KBGA
CWR26HB226KBGA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226KBGA
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226KBGA.pdf
Availability of CWR26HB226KBGA
QUANTITY
CWR26HB226KBGA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226KBGA
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226KBGA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226KBGA
Related LinksCWR26HB, CWR26HB226KBGA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226KBGA Details Description
Related parts for CWR26HB226KBGA
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 667MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
480V 7.6A 120VAC NO AUX RN 2L datasheet.pdf
CIRC BREAKER PCB MNT 3A datasheet.pdf
INV MJ,1X3,PNL GRND, LED (Y/Y) datasheet.pdf
TV 30C MIX(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
220UF 63V 10X30MM 85C 8000H datasheet.pdf