Vishay/Sprague CWR26HB226KCGB\PR
CWR26HB226KCGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226KCGB\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226KCGB\PR.pdf
Availability of CWR26HB226KCGB\PR
QUANTITY
CWR26HB226KCGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226KCGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226KCGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226KCGB\PR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226KCGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226KCGB\PR Details Description
Related parts for CWR26HB226KCGB\PR
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HOUSNG SPRNG MNT FOR M30 PROX datasheet.pdf
IC ANLG VID LINE TRPL 20-QFN datasheet.pdf
DISPLAY 1DIGIT YLW CC 0.56" datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 730MA 587 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 50V 10W DO213AA datasheet.pdf