Vishay/Sprague CWR26HB226MBGB\PR
CWR26HB226MBGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226MBGB\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226MBGB\PR.pdf
Availability of CWR26HB226MBGB\PR
QUANTITY
CWR26HB226MBGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226MBGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226MBGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226MBGB\PR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226MBGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226MBGB\PR Details Description
Related parts for CWR26HB226MBGB\PR
RES 13 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8USMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 24A TO-3P datasheet.pdf
CONN TRB PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 280 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/05/90 3.5SN BK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 32POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 20-54V 2.1A datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf