Vishay/Sprague CWR26HB336JBFA\HR
CWR26HB336JBFA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336JBFA\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336JBFA\HR.pdf
Availability of CWR26HB336JBFA\HR
QUANTITY
CWR26HB336JBFA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336JBFA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336JBFA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336JBFA\HR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336JBFA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336JBFA\HR Details Description
Related parts for CWR26HB336JBFA\HR
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.138 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C032MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf