Vishay/Sprague CWR26HB336JBFB\TR
CWR26HB336JBFB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336JBFB\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336JBFB\TR.pdf
Availability of CWR26HB336JBFB\TR
QUANTITY
CWR26HB336JBFB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336JBFB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336JBFB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336JBFB\TR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336JBFB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336JBFB\TR Details Description
Related parts for CWR26HB336JBFB\TR
BATTERY VRLA 6V 1.3AH datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
PNL MNT 8MA RED W/WIRE 6" datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
HAN POWER S SEAL 7-10 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 20POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
750 TB SPR CLA W/L 1WIRE datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf