Vishay/Sprague CWR26HB336JBFC
CWR26HB336JBFC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336JBFC
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336JBFC.pdf
Availability of CWR26HB336JBFC
QUANTITY
CWR26HB336JBFC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336JBFC
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336JBFC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336JBFC
Related LinksCWR26HB, CWR26HB336JBFC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336JBFC Details Description
Related parts for CWR26HB336JBFC
HOLDER BATT W/9V SNAP 4CELL AA datasheet.pdf
IC DDR TERMINATION 28-TQFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.5KV 6.5A TO263 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X6MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 47PF 6KV R3L RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf
NTC THERMISTOR M 891/10 K/J 52 datasheet.pdf
RES 33K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf