Vishay/Sprague CWR26HB336KBFA
CWR26HB336KBFA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336KBFA
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336KBFA.pdf
Availability of CWR26HB336KBFA
QUANTITY
CWR26HB336KBFA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336KBFA
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336KBFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336KBFA
Related LinksCWR26HB, CWR26HB336KBFA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336KBFA Details Description
Related parts for CWR26HB336KBFA
IC 16BIT BIDIR TXRX 3.3V 48TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
Crystal 9.8304MHz 30ppm Series 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 1A 220 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 63V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 5KV R42 AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro AB 2.0 5 Position Panel Mount datasheet.pdf