Vishay/Sprague CWR26HB336KBFC\HR
CWR26HB336KBFC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336KBFC\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336KBFC\HR.pdf
Availability of CWR26HB336KBFC\HR
QUANTITY
CWR26HB336KBFC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336KBFC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336KBFC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336KBFC\HR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336KBFC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336KBFC\HR Details Description
Related parts for CWR26HB336KBFC\HR
RELAY SSR SPST 350V 100MA 4-DIP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
0.050" PCI P/F CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf