Vishay/Sprague CWR26HB336KBFZ\PR
CWR26HB336KBFZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336KBFZ\PR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336KBFZ\PR.pdf
Availability of CWR26HB336KBFZ\PR
QUANTITY
CWR26HB336KBFZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336KBFZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336KBFZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336KBFZ\PR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336KBFZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336KBFZ\PR Details Description
Related parts for CWR26HB336KBFZ\PR
SCREWDRIVER PHILLIPS #3 10.55" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 2A DO214AA datasheet.pdf
RES 60 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 369VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CTB datasheet.pdf
TOOL REMOVAL M81969/3-03 datasheet.pdf
Cyclone FPGA Family Data Sheet IC datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0201 X7R 1.5nF 25V datasheet.pdf