Vishay/Sprague CWR26HB336MBFZ\TR
CWR26HB336MBFZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336MBFZ\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336MBFZ\TR.pdf
Availability of CWR26HB336MBFZ\TR
QUANTITY
CWR26HB336MBFZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336MBFZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336MBFZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336MBFZ\TR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336MBFZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336MBFZ\TR Details Description
Related parts for CWR26HB336MBFZ\TR
IC REG LDO 2.5V 0.12A SC82AB datasheet.pdf
INDICATOR 24V 8MM FLUSH RED datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS65251 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
SCR FAST SW 350A 1200V TO-200AC datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 450LM WHITE datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 684FCBGA datasheet.pdf
SOCKET GROUND CONTACT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 450MA 240 MOHM datasheet.pdf