Vishay/Sprague CWR26HC106JCFZ\PR
CWR26HC106JCFZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC106JCFZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC106JCFZ\PR.pdf
Availability of CWR26HC106JCFZ\PR
QUANTITY
CWR26HC106JCFZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC106JCFZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC106JCFZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC106JCFZ\PR
Related LinksCWR26HC1, CWR26HC106JCFZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC106JCFZ\PR Details Description
Related parts for CWR26HC106JCFZ\PR
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 370 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 10POS SKT datasheet.pdf
PMI BASE S-6 CAND 1 INCAND SCRW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf