Vishay/Sprague CWR26HC106KBFC\HR
CWR26HC106KBFC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC106KBFC\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC106KBFC\HR.pdf
Availability of CWR26HC106KBFC\HR
QUANTITY
CWR26HC106KBFC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC106KBFC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC106KBFC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC106KBFC\HR
Related LinksCWR26HC1, CWR26HC106KBFC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC106KBFC\HR Details Description
Related parts for CWR26HC106KBFC\HR
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 0804 datasheet.pdf
SOFTWARE IRDA PROTOCOL STACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR24B/AE24G/APK24B datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 9.02MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf