Vishay/Sprague CWR26HC106MCFB
CWR26HC106MCFB picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC106MCFB
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC106MCFB.pdf
Availability of CWR26HC106MCFB
QUANTITY
CWR26HC106MCFB Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC106MCFB
Internal Part NumberEIS-CWR26HC106MCFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC106MCFB
Related LinksCWR26HC, CWR26HC106MCFB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC106MCFB Details Description
Related parts for CWR26HC106MCFB
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC DUAL DC/DC SYNC CTRLR 30TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 32BIT 64KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 450 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 55POS datasheet.pdf