Vishay/Sprague CWR26HC107MBHB
CWR26HC107MBHB picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC107MBHB
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HC107MBHB.pdf
Availability of CWR26HC107MBHB
QUANTITY
CWR26HC107MBHB Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC107MBHB
Internal Part NumberEIS-CWR26HC107MBHB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC107MBHB
Related LinksCWR26HC, CWR26HC107MBHB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC107MBHB Details Description
Related parts for CWR26HC107MBHB
DIODE SW 35V 100MA 2EMD TR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
MOD DDR3 SDRAM 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC FLIP-FLOP DUAL D POS 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf