Vishay/Sprague CWR26HC107MBHC\TR
CWR26HC107MBHC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC107MBHC\TR
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HC107MBHC\TR.pdf
Availability of CWR26HC107MBHC\TR
QUANTITY
CWR26HC107MBHC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC107MBHC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC107MBHC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC107MBHC\TR
Related LinksCWR26HC1, CWR26HC107MBHC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC107MBHC\TR Details Description
Related parts for CWR26HC107MBHC\TR
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 24V datasheet.pdf
CAP MICA 56PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 1MM 9POS datasheet.pdf
RES 898 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR 229 LGT TYPE D 5POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf