Vishay/Sprague CWR26HC226JBGA\TR
CWR26HC226JBGA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226JBGA\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226JBGA\TR.pdf
Availability of CWR26HC226JBGA\TR
QUANTITY
CWR26HC226JBGA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226JBGA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226JBGA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226JBGA\TR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226JBGA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226JBGA\TR Details Description
Related parts for CWR26HC226JBGA\TR
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 20-22AWG .187 datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-MTRJ datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
OSC CRO 0827-0840 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
SOLDER 63/37 23AWG 1LB datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 11A 24V datasheet.pdf
CONN RETAINER DUAL ROW 12POS datasheet.pdf