Vishay/Sprague CWR26HC226JBGC
CWR26HC226JBGC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226JBGC
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226JBGC.pdf
Availability of CWR26HC226JBGC
QUANTITY
CWR26HC226JBGC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226JBGC
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226JBGC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226JBGC
Related LinksCWR26HC, CWR26HC226JBGC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226JBGC Details Description
Related parts for CWR26HC226JBGC
RES CHAS MNT 33K OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 600V 750A TO200AC datasheet.pdf
RES 150 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4A SOT23-3 datasheet.pdf
330UF 40V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf
4,7UF 10V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf