Vishay/Sprague CWR26HC226JBGZ\TR
CWR26HC226JBGZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226JBGZ\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226JBGZ\TR.pdf
Availability of CWR26HC226JBGZ\TR
QUANTITY
CWR26HC226JBGZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226JBGZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226JBGZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226JBGZ\TR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226JBGZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226JBGZ\TR Details Description
Related parts for CWR26HC226JBGZ\TR
DIODE ARRAY GP 200V 10A I2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 734MA 750 MOHM datasheet.pdf
OPENER FOR CORRUGATED TUBE datasheet.pdf
CONN PLUG 4P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf