Vishay/Sprague CWR26HC226KBGA\HR
CWR26HC226KBGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226KBGA\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226KBGA\HR.pdf
Availability of CWR26HC226KBGA\HR
QUANTITY
CWR26HC226KBGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226KBGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226KBGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226KBGA\HR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226KBGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226KBGA\HR Details Description
Related parts for CWR26HC226KBGA\HR
IC ENCORE MC MCU FLASH 4K 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
PANEL ADAPTER FLUSH MNT FOR H3M datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 52PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 115V datasheet.pdf