Vishay/Sprague CWR26HC226KCGZ\TR
CWR26HC226KCGZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226KCGZ\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226KCGZ\TR.pdf
Availability of CWR26HC226KCGZ\TR
QUANTITY
CWR26HC226KCGZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226KCGZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226KCGZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226KCGZ\TR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226KCGZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226KCGZ\TR Details Description
Related parts for CWR26HC226KCGZ\TR
IDC CABLE - CKR20S/AE20M/CCE20S datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 16W 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf