Vishay/Sprague CWR26HC226MBGA\TR
CWR26HC226MBGA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226MBGA\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226MBGA\TR.pdf
Availability of CWR26HC226MBGA\TR
QUANTITY
CWR26HC226MBGA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226MBGA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226MBGA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226MBGA\TR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226MBGA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226MBGA\TR Details Description
Related parts for CWR26HC226MBGA\TR
IC RES TEMP-CNTRL 50/10K 16-BGA datasheet.pdf
IC DC-DC CONV TFT-LCD 20-TQFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
VARISTOR 185V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
28S-12P HPC POWER BLADE-INS datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf