Vishay/Sprague CWR26HC226MBGZ\HR
CWR26HC226MBGZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226MBGZ\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226MBGZ\HR.pdf
Availability of CWR26HC226MBGZ\HR
QUANTITY
CWR26HC226MBGZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226MBGZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226MBGZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226MBGZ\HR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226MBGZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226MBGZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HC226MBGZ\HR
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DELCON 24VDCIN/240VAC 3.0AOUT datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC 4-PORT USB 3.0 HUB 100WQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf