Vishay/Sprague CWR26HC226MCGC\PR
CWR26HC226MCGC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226MCGC\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226MCGC\PR.pdf
Availability of CWR26HC226MCGC\PR
QUANTITY
CWR26HC226MCGC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226MCGC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226MCGC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226MCGC\PR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226MCGC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226MCGC\PR Details Description
Related parts for CWR26HC226MCGC\PR
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
IC OVERVOLTAGE PROT/DETEC 8-TDFN datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7NS 144TQFP datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf