Vishay/Sprague CWR26HC336JBFC
CWR26HC336JBFC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336JBFC
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336JBFC.pdf
Availability of CWR26HC336JBFC
QUANTITY
CWR26HC336JBFC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336JBFC
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336JBFC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336JBFC
Related LinksCWR26HC, CWR26HC336JBFC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336JBFC Details Description
Related parts for CWR26HC336JBFC
OSC 3.3V PROG TTL PWRDN 25PPM datasheet.pdf
TERM RING NON INS 12-10AWG datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR PAD CHIP 1W 4DB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf