Vishay/Sprague CWR26HC336JCFA
CWR26HC336JCFA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336JCFA
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336JCFA.pdf
Availability of CWR26HC336JCFA
QUANTITY
CWR26HC336JCFA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336JCFA
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336JCFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336JCFA
Related LinksCWR26HC, CWR26HC336JCFA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336JCFA Details Description
Related parts for CWR26HC336JCFA
IC REG LDO 1.8V/ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC DGY 2X5"(6=6') datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.36A 100 MOHM datasheet.pdf
CONTROL PROC 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf