Vishay/Sprague CWR26HC336KBFC\TR
CWR26HC336KBFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336KBFC\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336KBFC\TR.pdf
Availability of CWR26HC336KBFC\TR
QUANTITY
CWR26HC336KBFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336KBFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336KBFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336KBFC\TR
Related LinksCWR26HC3, CWR26HC336KBFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336KBFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HC336KBFC\TR
MOSFET 2N-CH 30V 7.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS R/A T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3400UF 200V SCREW datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EXCALIBUR ARM 1020FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 14P INLINE SKT SLD datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf