Vishay/Sprague CWR26HC336KCFA\TR
CWR26HC336KCFA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336KCFA\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336KCFA\TR.pdf
Availability of CWR26HC336KCFA\TR
QUANTITY
CWR26HC336KCFA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336KCFA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336KCFA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336KCFA\TR
Related LinksCWR26HC3, CWR26HC336KCFA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336KCFA\TR Details Description
Related parts for CWR26HC336KCFA\TR
PATCHCORD SGL 3COND GRAY 7FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
4 CKT DC MICRO RECPT/PLUG 6' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 53.6 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
RELAY 200MW 3V HV datasheet.pdf
200 VOLUME CONTROL 230V datasheet.pdf