Vishay/Sprague CWR26HC336MBFB\HR
CWR26HC336MBFB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336MBFB\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336MBFB\HR.pdf
Availability of CWR26HC336MBFB\HR
QUANTITY
CWR26HC336MBFB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336MBFB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336MBFB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336MBFB\HR
Related LinksCWR26HC3, CWR26HC336MBFB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336MBFB\HR Details Description
Related parts for CWR26HC336MBFB\HR
CONN EDGE DUAL 1MM DIP 10 POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 12POS SGL GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
RES SMD 90 OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf