Vishay/Sprague CWR26HC336MBFB
CWR26HC336MBFB picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336MBFB
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336MBFB.pdf
Availability of CWR26HC336MBFB
QUANTITY
CWR26HC336MBFB Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336MBFB
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336MBFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336MBFB
Related LinksCWR26HC, CWR26HC336MBFB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336MBFB Details Description
Related parts for CWR26HC336MBFB
CONN RECEPT 80POS W/POSTS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TAPE PLASTIC FILM 1/2"X 36YD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT SHRT HNGE LV datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf