Vishay/Sprague CWR26HH106KBFB\HR
CWR26HH106KBFB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH106KBFB\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH106KBFB\HR.pdf
Availability of CWR26HH106KBFB\HR
QUANTITY
CWR26HH106KBFB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH106KBFB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH106KBFB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH106KBFB\HR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH106KBFB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH106KBFB\HR Details Description
Related parts for CWR26HH106KBFB\HR
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 81CSP datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-3666-A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf