Vishay/Sprague CWR26HH107KCHB\TR
CWR26HH107KCHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH107KCHB\TR
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HH107KCHB\TR.pdf
Availability of CWR26HH107KCHB\TR
QUANTITY
CWR26HH107KCHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH107KCHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH107KCHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH107KCHB\TR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH107KCHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH107KCHB\TR Details Description
Related parts for CWR26HH107KCHB\TR
CONN FFC VERT 26POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 15ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf