Vishay/Sprague CWR26HH226JBGA\HR
CWR26HH226JBGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGA\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGA\HR.pdf
Availability of CWR26HH226JBGA\HR
QUANTITY
CWR26HH226JBGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGA\HR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JBGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGA\HR Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGA\HR
CAP CER 12UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS STR THRU HO datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
IC FREQ TIMING GENERATOR 56-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 252 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 13A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf