Vishay/Sprague CWR26HH226JBGC
CWR26HH226JBGC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGC
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGC.pdf
Availability of CWR26HH226JBGC
QUANTITY
CWR26HH226JBGC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGC
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGC
Related LinksCWR26HH, CWR26HH226JBGC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGC Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGC
IC REG BUCK 3A DL 16PSOP datasheet.pdf
CASE PLSTC YLW 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.4A 6TMLF datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 12V SSMINI5 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CABLE THICK DEV NET 250 FT PVC datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 80MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 540MA 840 MOHM datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 14POS datasheet.pdf