Vishay/Sprague CWR26HH226JBGZ\HR
CWR26HH226JBGZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGZ\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGZ\HR.pdf
Availability of CWR26HH226JBGZ\HR
QUANTITY
CWR26HH226JBGZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGZ\HR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JBGZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGZ\HR
CONN COVER FRONT 22POS MT .100 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.9GHZ 16SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 14A SYNC 15QFN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 1.5GHZ 32TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 38 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 20AWG 100' datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf