Vishay/Sprague CWR26HH226JBGZ\TR
CWR26HH226JBGZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGZ\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGZ\TR.pdf
Availability of CWR26HH226JBGZ\TR
QUANTITY
CWR26HH226JBGZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGZ\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JBGZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGZ\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGZ\TR
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC16B/AE16M/APK16B datasheet.pdf
CONN TNC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 500A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 7.5MM 30DEG datasheet.pdf
ISOLATOR FREE SPACE 1310NM CA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf