Vishay/Sprague CWR26HH226JCGB
CWR26HH226JCGB picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JCGB
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JCGB.pdf
Availability of CWR26HH226JCGB
QUANTITY
CWR26HH226JCGB Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JCGB
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JCGB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JCGB
Related LinksCWR26HH, CWR26HH226JCGB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JCGB Details Description
Related parts for CWR26HH226JCGB
RES SMD 4.75KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO204AC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
ADC 12BIT 80MSPS 32-LLP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGE .050 68POS DR TH datasheet.pdf