Vishay/Sprague CWR26HH226KBGA\TR
CWR26HH226KBGA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226KBGA\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226KBGA\TR.pdf
Availability of CWR26HH226KBGA\TR
QUANTITY
CWR26HH226KBGA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226KBGA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226KBGA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226KBGA\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226KBGA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226KBGA\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226KBGA\TR
GUARD SWITCH RECTANGULAR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC TXRX CAN SGL WIRE 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS TIN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER RA GRN ME 12CK datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 7.5PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf