Vishay/Sprague CWR26HH226KCGB\TR
CWR26HH226KCGB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226KCGB\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226KCGB\TR.pdf
Availability of CWR26HH226KCGB\TR
QUANTITY
CWR26HH226KCGB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226KCGB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226KCGB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226KCGB\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226KCGB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226KCGB\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226KCGB\TR
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CHIP ANTENNA 169MHZ 24X05X1.6 MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP TRIM 1.5-10PF 3KV CHASS MNT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 18POS 1MM R/A datasheet.pdf