Vishay/Sprague CWR26HH226KCGZ\TR
CWR26HH226KCGZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226KCGZ\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226KCGZ\TR.pdf
Availability of CWR26HH226KCGZ\TR
QUANTITY
CWR26HH226KCGZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226KCGZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226KCGZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226KCGZ\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226KCGZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226KCGZ\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226KCGZ\TR
SSD 104GB 2.5" SATA datasheet.pdf
SOCKET HEX 7/32" 1.50" datasheet.pdf
HEATSINK VERT/HORIZ BLACK TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 5V DIP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
SPRING TERM BLK 75MM 3P LT GRY datasheet.pdf