Vishay/Sprague CWR26HH226MBGC\TR
CWR26HH226MBGC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226MBGC\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226MBGC\TR.pdf
Availability of CWR26HH226MBGC\TR
QUANTITY
CWR26HH226MBGC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226MBGC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226MBGC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226MBGC\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226MBGC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226MBGC\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226MBGC\TR
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SHIFT REG 4BIT UNIV 20PLCC datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 5' datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf